Ak si budete ďalej prehliadať túto stránku, akceptujete používanie súborov cookie, vďaka ktorým získavame štatistiky návštevníkov a ktoré nám umožňujú poskytnúť vám cielený obsah prispôsobený vašim záujmom a zabezpečujú interakciu so sociálnymi sieťami.  Ďalšie informácie o súboroch cookie a ich nastaveniach nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov.

6 tipov na pohodový rodinný večer

Tráviť viac času so svojimi ratolesťami je na nezaplatenie. Rodinné zábavné večery nemusia byť komplikované, mali by pomáhať budovať trvalé spomienky a tradície, ku ktorým sa budú všetci s láskou vracať.

Ponúkame niekoľko nápadov, ako tieto drahocenné večery čo najlepšie využiť.

6 tipov na pohodový rodinný večer

1. Urobte si popcorn, vezmite si príjemnú deku a pozrite si film:

Obývaciu izbu prerobte na kinosálu. Vyrobte si vstupenky do kina a provizórny stánok s občerstvením. Dajte deťom pár papierových peňazí zo stolovej hry a nechajte ich zaplatiť, akoby šli do kina. Uvidíte, že sa im to bude páčiť! V prípravách sa môžete vydať až tak ďaleko, že nachystáte osobné tégliky (napíšete meno, nakreslíte obrázok alebo obľúbenú značku) s popcornom pre všetkých členov rodiny!

 

2. Stolové hry:

Či už ide o klasiku z vašich detských spomienok alebo o novinky, stolové hry sú skvelým spôsobom, ako spojiť rodinu, budovať spomienky a baviť sa! A to všetko súčasne. Existuje toľko druhov stolových hier, že si ich nestačíte s rodinou všetky zahrať!

3. Gurmánsky večer:

Podeľte sa o staré rodinné recepty alebo vyskúšajte nové. Urobte si pizzu, ozdobte košíčky, pripravte si len niečo malé na zahryznutie, upečte koláč. Varte spolu alebo si prineste domov hotové jedlo z vašej obľúbenej reštaurácie. Ide predsa o spoločný čas pri jedálenskom stole. Dobrú chuť!

4. Výtvarná dielnička:

Podlahu prikryte starou plachtou alebo veľkou látkou, pretože čas neporiadku je tu! Deti milujú, keď si môžu zašpiniť ruky a aj niečo okolo nichJ. Navrhnite spoločné maľovanie rodinného portrétu alebo zdobenie tričiek, kvetináčov, rámov obrazov alebo sviatočných ozdôb. Môžete si tiež vytvoriť pamiatku na deti z odtlačkov ich rúk alebo nôh a v budúcnosti im to ukázať. Buďte kreatívny a pomôžte pootvoriť dvere ich fantázie.

5. Večer s domácim videom:

Každý si rád pripomenie čas, keď bol mladší. Dokonca aj deti. Vytvorte prezentáciu z fotiek, v ktorej uvidia, ako vyrastali. Ukážte im fotografie, kedy sa narodili, ich prvé kroky, oslavy narodenín, miesta, ktoré už precestovali.... Pokračovať môžete i s fotografiami ďalších členov rodiny. Môže to byť i príležitosť na založenie novej tradície. Natáčať domáce video každý rok v tom istom čase.

6. Tematický večer:

Zvoľte tému večera a zažite veľa zábavy! Pojmite ho, ako chcete. Od oblečenia, varenia večere, filmového maratónu, tanečnej párty, speváckej súťaže…Zoznam vecí, ktoré môžete robiť počas tematického večera, je nekonečný. Vyskúšajte s rodinou noc princezien, cirkusovú, karnevalovú, mexickú, havajskú alebo futbalovú noc. Nechajte vaše deti zažiť dobrodružstvo!

Top