Ak si budete ďalej prehliadať túto stránku, akceptujete používanie súborov cookie, vďaka ktorým získavame štatistiky návštevníkov a ktoré nám umožňujú poskytnúť vám cielený obsah prispôsobený vašim záujmom a zabezpečujú interakciu so sociálnymi sieťami.  Ďalšie informácie o súboroch cookie a ich nastaveniach nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov.

ZELENÝ PIKNIK S TUPPERWARE

Oslávte príchod teplejšieho počasia skvelou vonkajšou aktivitou: udržateľným piknikom. Vezmite si len to, čo skutočne potrebujete, #NoTimeToWaste. Tu je 5 užitočných tipov na naplánovanie dokonalého pikniku v ekologickom štýle s Tupperware.

ZELENÝ PIKNIK   S TUPPERWARE
ZELENÝ PIKNIK   S TUPPERWARE

1. Príprava

Udržujte jedlo čerstvé počas zábavného dňa na horúcom slnku. Vaše Misy na servírovanie Aloha ponúkajú perfektné riešenie na vonkajšie hodovanie. Majú vodotesné veko a praktický guľatý tvar, vďaka ktorému sa ľahko prenášajú. V piknikovej taške nezaberú príliš veľa miesta, pretože ich po použití môžete naskladať do seba.

  •         Misa na servírovanie Aloha 450 ml - misa na drobné občerstvenie, ako sú cherry paradajky alebo jahody. Môžete ju tiež použiť na krutóny a rozličné semienka alebo oriešky do šalátov.
  •         Misa na servírovanie Aloha 1 l - na prílohy, zeleninové či ovocné šaláty.
  •         Misa na servírovanie Aloha 2 l - na malé dezerty alebo nakrájané ovocie.
  •         Misa na servírovanie Aloha 4 l - na veľké šaláty alebo piknikový punč.
  •         Misa na servírovanie Aloha 7,5 l - na chlieb, rožky a pečivo. Alebo ju môžete naplniť ľadom a udržať tak vaše nápoje v chlade.

Tip: Plánujte dopredu! Pripravte si recepty, ktoré použijete a napíšte si zoznam ľudí, ktorí prídu. Je to najjednoduchší spôsob, ako zistiť množstvo potravín a vyhnúť sa ich plytvaniu.

2. Povedzte "áno" slamkám, ktoré môžete opakovane používať

Mať vlastnú Eko slamku je veľmi praktické. Navyše to má ďalšiu výhodu spočívajúcu v tom, že zakaždým, keď ju použijete, zabránite tomu, aby ďalšie plastové slamky na jedno použitie skončili v moriach či oceánoch. Počas cestovania je hygiena prioritou, a preto súčasťou Eko slamky je šikovná kefka, ktorá slamku dôkladne vyčistí, takže si môžete vychutnávať každý dúšok, ako by bol váš prvý.

ZELENÝ PIKNIK   S TUPPERWARE

3. Používajte ekologické taniere a príbory

Taniere a príbory patria medzi najťažšie predmety v piknikovej taške, najmä ak to všetko musíte prenášať na miesto pikniku v rukách. Allegra taniere a príbor Variácia predstavujú ľahké, udržateľné a veselé riešenie. Zároveň sa vyhnete použitiu jednorazových plastových a papierových tanierov a príborov.

ZELENÝ PIKNIK   S TUPPERWARE

4. Suroviny od miestnych pestovateľov

V Mise na servírovanie Aloha 4 l ľahko pripravíte vlastný punč alebo sezónnu ovocnú šťavu. Nezabudnite si vziať Optimum II naberačku, aby si každý účastník pikniku mohol kedykoľvek naplniť svoj pohárik Nová vlna alebo Vodičku a zostal tak hydratovaný a svieži po celý deň.

5. Piknikové miesto dajte do poriadku

Pred odchodom zapojte všetkých do upratovania a miesto, kde sa piknik konal, dôkladne vyčistite. Do prázdnych Mís na servírovanie Aloha uložte zvyšky pokrmov alebo recyklovateľný odpad, ktorý odnesiete domov, pokiaľ na mieste nie je odpadkový kôš s triedeným odpadom.

 Zaujímajú vás ďalšie tipy, ktoré môžete využiť pri príprave pikniku počas slnečného leta? Čo takto naučiť sa, ako zabaliť občerstvenie do tašky s chladiacim systémom?

Top